Sağlığınız İçin Su İçin

Sağlığınız İçin Su İçin

Sağlığınız İçin Su İçin

Suyun sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu bilmemize karşın, çoğumuz su içmekte zorlanırız. Oysa basit alıştırmalarla su tüketiminizi artırabilirsiniz.

Sabahları kalktığınızda oda ısısında bir bardak su içerek güne başlayın. Bunu her gün tekrarlayın. İşe gittiğinizde mutlaka su için. Bunu da alışkanlık haline getirmelisiniz. Evde ya da işte masanızın üzerinde mutlaka su bulundurun ve sık sık yudumlar halinde bile olsa içmeye çalışın. Çay, kahve gibi sıvı tüketiminiz fazaysa azaltın. Su ihtiyacınızı su içerek karşılayın. Unutma gibi bir sorununuz varsa görebileceğiniz yerlere su içmenizi hatırlatacak notlar yazın. Akşamları işten çıkmanda önce mutlaka su için. Bunu da alışkanlık haline getirin.

Hatırlatma Notları Yazın

Geceleri uyumadan önce mutlaka bir bardak su içmeye çalışın ve bu da alışkanlık listenizde olsun. Araç kullanıyorsanız, arabada su bulundurun. Çantanızda da su bulundurmanız işe yarayabilir. Acil bir durumda yanınızda su bulunması her koşulda işe yarar. Çalışırken sigara molası veriyorsanız eğer, sigara içmek yerine su içme molası olarak değiştirebilirsiniz. Günde en az 1.5 ya da 2 litre su içmek için çaba harcayın. Bu rakamın altına düşmemeye çalışın. Her gün aynı şekilde su içerseniz bir süre sonra alışkanlık haline geldiğini göreceksiniz.