Marmaris Açık Hava Sinemaları

Marmaris Açık Hava Sinemaları

Ülkemizde ve dünyada önemli bir eğlence sektörü olan sinema Marmaris’te de oldukça ilgi gören bir sektördür, Marmaris sinemaları yıl boyunca turistler ve ilçe sakinleri tarafından popüler bir zaman geçirme ve eğlence aracı olarak tercih edilmektedir. Pandemi önlemleri dolayısıyla kapanan sinemalar izleyicileri yeni bir arayışa itmiştir. Yeni arayış ise kapalı alanlardan uzak sosyal mesafelerin rahatlıkla uygulanabileceği yerleri cazip hale getirmiştir. Bu sayede eskiden oldukça popüler olan ve normal dönemde nostalji amacıyla kurulan açık hava sinemaları film severlerin arayışına çözüm olmuştur.

Marmaris Sinemaları

Yaz mevsimi ile birlikte eski zamanlarda sıkça karşılaşılan açık hava sinemaları tekrardan popüler hale gelmiştir. Virüse karşı tedbirler ile Marmaris sinemaları açık havaya taşınmıştır. Marmaris belediyesinin yaz akşamlarında sunduğu hizmet ile sinemaseverler kapalı alanlardan yıldızlı Marmaris gecelerine taşınmıştır. Tüm gösterimlerin saat 21.00’da olmasıyla gecenin serinliğinde ücretsiz şekilde sinema hizmetinden tüm halk ve turistler yararlanmıştır. Sekteye uğrayan kültür sanat etkinliklerini bir nebze olsa da tekrar vatandaşlara taşıyan bu hizmet sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde amfi tiyatroda sevenleri ile buluşmuştur.

Marmaris Gösterimdeki Filmler

Marmaris sinemaları son zamanlarda geçmişte sıkça izlenen sinemaseverlerin bir kez daha izlemek isteyeceği kült filmler ve izleyenleri yıllar sonra bile kahkahaya boğan Yeşilçam filmlerini izleyici ile buluşturmuştur. Yusuf Atılgan’ın aynı isimli eserinden uyarlanan Anayurt Oteli, Şener Şen’in başrolde olduğu Yavuz Turgul’un yönetmenliğini yaptığı Kabadayı izleyici ile buluşmuştur. Kemal Sunal’ın usta oyunculuğu ile yeniden izleyenleri güldürdüğü Doktor Civanım ve kült bir film olarak Türk sinemasında adından söz ettiren Neredesin Firuze ve diğer çok sevilen eserler gösterilenler arasındadır. Marmaris’teki sinema ve diğer tüm kültür sanat etkinliklerini internet sayfaları üzerindeki ilgili online sitelerden bulabilirsiniz.