Tel Sandalye Nedir?

Tel Sandalye Nedir?

Son yıllarda yaygın olarak kullanılan mobilyalardan birisi de tel sandalyelerdir, şık görünümü, hafif olması ve modern tarzı ile pek çok ofis, ev, otel, restoranda kullanılan tel sandalye ekonomik olması nedeniyle de tercih edilen bir mobilyadır. Adından da anlaşılacağı üzere ana malzemesi tel olan bu sandalyeler modern dekorasyon fikirlerinin en önemli elemanıdır. Sandalye modellerini yakından incelemek ve tarzınızı yansıtan ürünü sipariş vermek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

Tel Sandalyede Kullanılan Malzemeler

Tel sandalyede krom ve nikel tabanlı çelik ipler kullanılır. Tel kalınlıkları 0,4 mm ve 0,6 mm’dir. Belirli bir düzene göre tasarlanan bu sandalyelerin oturma kısımlarında minder bulunabilir. Bazı modellerde minder bulunmaz. Bu tarz sandalyelerde kişiye özel minderler kullanılabilir. Üretimi kolay olan ve bu nedenle ahşap sandalyelere göre daha uygun fiyatlarla satışa sunulan tel sandalyeler ergonomiktir. Ahşap sandalyelere göre daha hafif olduğu için kullanışlıdır. Kendinden minderli modellerinde en az 10 mm sünger bulunur. Döşeme olarak genellikle deri tercih edilse de kişiye özel farklı kumaşlar da kullanılabilir. Siyah, gri, beyaz veya arzu edilen farklı renkleri mevcuttur.

Tel Sandalye Seçmeniz için Geçerli Nedenler

Tel sandalyeler hafif oldukları için kullanım açısından kolaylık sağlar. Kolay çekilir ya da masaya doğru kolay itilir. Zemini çizmeyen ayakları vardır. Sandalye ayakları zeminde kaymaz. 140 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Tüm telleri bilgisayar ortamında kaynaklanan tel sandalyeler sağlam ve dayanıklıdır. Salon, mutfak, balkon, bahçe, ofis, restoran, otel gibi alanlarda kullanım için uygundur. Rahattır ve konforludur. Sırt hatlarına uygun olarak tasarlanan tel sandalyeler ergonomiktir. Yükseklik ve oturum yüksekliği standartlara uygundur. Temizliği kolaydır, kir ve leke tutmaz. Yeni ve özgün tel sandalye modelleri için online mağazaları ziyaret edebilir, beğendiğiniz ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.