Makyaj Çıkartmanın Püf Noktaları

Makyaj Çıkartmanın Püf Noktaları

-Losyonlar

Genç, temiz ve parlak görünümlü bir cilde sahip olmak istiyorsanız asla ama asla bir saat bile makyajla uyumayın! Sağlıklı cildin en büyük sırrı çok aktif bir şekilde derinlemesine temizlenmesidir. Makyaj çıkartmak bizim gece ve gündüz rutinimizin en önemli parçası olmalıdır. Çünkü sadece makyajı değil, gün içerisinde cildimize, gözeneklerimize yapışan hava kirliliği ve diğer etkenleri de çıkarırız. Düzenli bir şekilde temizlenmeyen ciltte gözenekler dolar, cilt parlaklığını yitirir matlaşır, siyah nokta ve sivilce oluşumu başlar. Losyonlar bir pamuk yardımıyla cilde nazikçe uygulanıp cildi derinlemesine temizler. Losyon kullanımında su ile durulamaya ihtiyaç yoktur. Bu yüzden kullanımı daha pratiktir. Daha sonra yine pamuk yardımıyla cildinize tonik uygulayıp temizleme işlemini sonlandırabilirsiniz. Losyonlar genelde tüm cilt tiplerine uygundur.

-Sıvılar

İkisi bir arada ürünler olup cildi yıkayarak uygulanır ve durulama gerektirir.

-Jel ve kremler

Bu temizleyiciler de derinlemesine temizlik yapıp aynı zamanda peeling görevi yaparlar. Kullanım sonrası mutlaka bol suyla cildi durulamak gerekir

-Makyaj Temizleme Mendilleri

Bu tip ürünler oldukça pratiktir. Özellikle aceleniz var ise işleminizi hemen halledebilirsiniz. Fakat çok sık kullanımı önerilmemektedir. Son olarak eğer kuru ve hassas bir cildiniz varsa, nemlendirici içeren cildinize nazik davranan ürünler tercih etmelisiniz. İçerisinde cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller olmasına dikkat etmelisiniz. Yağlı ve karma bir cildiniz var ise, su bazlı ve jel tipi ürünler cildinize daha iyi gelecektir. İçerisinde çok fazla nemlendirici barındıran yağlı ürünlerden uzak durmalısınız. Yüzünüzü temizledikten sonra mutlaka soğuk su kompresi yapmalısınız. Tüm ciltler için ise çok ucuz ve herkesin yapabileceği küçük bir önerimiz daha var. Elbette makyajı çıkarılmış temiz bir cilde uygulamak suretiyle. Herhangi bir maden suyunu açtıktan sonra buzdolabında muhafaza edip sabah uyandığınızda ve akşamları cildinize uygularsanız daha sık ve daha fresh bir görünüme sahip olacaksınız.