Terminal Filminin Konusu Nedir?

Terminal Filminin Konusu Nedir?

"Terminal" 2004 yapılı bir filmdir. Gerçek bir öyküden esinlenilmiş olan bu film New York havalimanında konu almaktadır. Avrupa 'nın Doğusundaki Krakozhia ülkesinden gelen Viktor, Amerika'ya yolculuğu sırasında ülkesinde olan askeri darbe sebebiyle, havalimanına inmesine rağmen pasaportu geçersiz sayılmıştır. Bu durum sonucunda görevliler Viktor ’u havalimanı ofisine götürüp; ona hem dışarı çıkmasına hem de Amerika'da kalmasına izninin olmadığını söylemişlerdir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Viktor ’un Pasaportunun Geçersiz Olma Sebebi

Ülkesinde iç savaşın ortaya çıkma durumu Birleşmiş Devletler ‘in Krakozhia ‘yı ülke olarak tanımamasına sebep olmuştur. Viktor da vatansız olarak görüldüğü için biletine el konularak kendi ülkesine dönmelerine izin verilmemiştir. Havalimanı güvenlik müdürü Dixon, bu durum üzerine Viktor‘a havalimanında yaşayabileceğini söylemiştir. Bu durumu kabullenen Viktor, valizi ve elindeki fıstık kutusuyla olaylara ayak uydurmaya başlamıştır. Yemek parasını toplamak için bagaj paralarını toplamaya, kendine iş aramaya çalışmıştır. Daha sonra oradaki sosyalleştiği insanlardan biri olan hostes Amelia ile tanışmış ve ona ilgi duymaya başlamıştır. Broşürlerden İngilizce öğrenmiştir. Viktor ‘un havalimanında yaşamasını kabullenemeyen havalimanı güvenlik müdürü Dixon, Viktor 'un gitmesi için yollar aramaya başlamıştır. Gitmesi için bir fırsat çıkmasına rağmen Viktor gitmek istememiştir.

Viktor 'un Amerika'ya Gelme Amacı


Ölen babasının çok sevdiği müzik grubundan imza almak için Amerika ‘ya gelen Viktor bu sözü gerçekleştirmeden dönmek istememiştir. Elinde bu yüzden fıstık kutusu taşıdığını öğrenen hostes Amelia birilerini ayarlamaya çalışmıştır. Aslında evli olan Amelia kocasından Viktor için bir günlük vize çıkartmasını istemiştir. Dokuz ay sonunda savaşın bittiğini öğrenen Viktor için pasaport izni çıkmıştır. Ama henüz babasına verdiği sözü yerine getiremeyen Viktor henüz Krakozhia 'ya dönmek istememiştir. Viktor 'un dönememek isteyişi üzerine Havalimanı güvenlik müdürü Dixon, Viktor ‘u ona yardım eden herkesin başına bela açmakla tehdit ederek; Viktor ‘un gitmeye karar vermesini sağlamıştır. Gideceği gün Viktor, müzik grubunun sahne aldığı otele giderek imzayı almıştır. Sonunda imzayı almayı başararak babasına verdiği sözü tutan Viktor, taksiyle havalimanına gidip, sonunda Krakozhia 'ya geri dönmüştür.