Arge danışmanlık

Arge danışmanlık

Arge danışmanlık hakkında

Arge danışmanlık, inovasyon danışmanlığının yani icatların yaratılması ve ticarileştirilmesi teknoloji yönetiminin görevlerini yerine getirdiği yani teknolojik bilginin dış ve iç yaratılması ve saklanmasına fırsat yaratılması olarak tanımlanabilir. Sizlere bu alanlarda olarak yardım edebiliriz. Temel araştırma, temel araştırma, teknoloji geliştirme, ileri geliştirme, konsept geliştirme, yeni ürün geliştirme, süreç geliştirme, prototipleme, Ar-Ge portföy yönetimi, teknoloji transferi vb. Gibi faaliyetleri kapsar. Ancak genellikle teknoloji lisanslama, yenilikçilik bu alanın bir parçası olmayabilir.

Arge danışmanlık stratejisi

Araştırma ekipleri, yeni geliştirme projeleri için farklılaşan teknolojileri ve temel nitelikleri araştırır ve geliştirirken, ürün geliştirme ve yönetim ekipleri, araştırma ekiplerinin yeniliklerine dayanarak ürünleri tasarlamak ve başlatmak için şirketin hedeflerini, pazar dinamiklerini ve rekabetçi konumlandırmayı değerlendirir. Her iki tarafın da bireysel olarak ve birlikte verimli bir şekilde çalışmasını gerektiren ürün geliştirme ve Ar-Ge operasyonları arasında iki yönlü fikir iletişimi gereklidir. İnovasyonun hızı, odağı ve kapsamı sürekli değiştiğinde yapmaktan daha kolay. Çoğu şirketin fikirleri mevcuttur. Cesurca ikiye katlanmak için doğru fikirleri saptamakla mücadele ediyorlar ve bu fikirler için iyi tanımlanmış bir ürün stratejisinden yoksunlar:

 Hangi müşterilere hizmet veriyoruz?

 Sahip olması gereken özelliklerin yanı sıra hangi özellikler gereklidir?

 Kiminle ortak olmalıyız?

 Pazara nasıl gitmeliyiz?

 Değer teklifimiz nedir?

 Doğru yolu belirlemek çok önemlidir.

Neyi inşa edeceğinizi ve nedenini belirlemekte, MVO'ları hızlı bir şekilde tasarlamakta ve test etmekte, Ekosistem ortaklıklarını ve GTM planını tanımlamak, ortak çözümler tasarlamakta, Ürün portföyünü hassaslaştırmakta ve tahmine dayalı analitik uygulamalarda destek sağlanması şirketinizin gelişmesinde etkili olacaktır.