Mozaik Lamba Nasıl Yapılıyor?

Mozaik Lamba Nasıl Yapılıyor?

Bu tasarımlarda kullanılan farklı cam çeşitleri vardır. Bu yüzden modellerde oldukça farklı özelliklerde olabiliyor. Özellikle lambalara dekoratif görünümü veren bakır parçalar da Türk motiflerine ve sanatına uygun hazırlanmaktadır. Bakırlara el ile tek tek şekil verilip özel kasnaklardan geçirilir. Bakırlara en son şekil verildikten sonra kaynak işlemi yapılır. 13 farklı renkte cam üretimi yapılabiliyor. Özel reçinelerden yapıldığı için boyalarda herhangi bir deforme olmaz. Yani reçineler cam ile birlikte yapılır. Doğaçlama olarak yapılan bu tasarımlarda sonradan boya yapma gibi bir durum söz konusu değildir. Yani her aşaması özel bir çalışma ve ustalık gerektirir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Mozaik Lambalarda Kişiye Özel Tasarımlar

Camlar torna tezgâhlarda alev içinde şekil alıyor. Hortum yöntemi ile üflenen camlar farklı şekillere bürünüyor. Mozaik lamba üretimleri kişiye özel de yapılabiliyor. Mekânda hayal ettiğiniz dekoratif görünüm ve ışıklandırma için taleplerinizi firmaya söylemeniz yeterlidir. Tasarımlarda kullanılan renkleri de kendiniz belirleyebilirsiniz. Hediyelik eşya olarak veya evlerinizde ömürlük aksesuarlar olarak nesilden nesile kullanabilirsiniz. Tamamı ile el işçiliği olan mozaik lambalar artık toptan satış hizmetleri ile yurt dışına da gönderiliyor. Özenle paketlenen tasarımlar ülkemizde ve yurt dışında pazarlarda yerini alıyor.

Mozaik Lamba Çeşitleri


Mozaik lambalar, iş yerlerinde, otellerde, restoran ve kafelerde ve evlerinizin farklı odalarında kullanacağınız farklı model seçeneklerinden oluşuyor. Yatak odalarınız için duvar aplikleri, salonlar için sarkıt avizeler, oturma odaları için lambader ve genç odaları için tek küreli abajur modelleri ile evlerinizde aradığınız otantik tarzı yakalayabilirsiniz. Masaüstü lambaları, başucu lambaları, mavi beyaz retro tasarımlar ve kehribar rengi küre avizeler ile huzur duyacağınız bir ortam yaratabilirsiniz.